HomeDekoratívna kozmetika a líčenieBB krém a CC krém - ľahká a osviežujúca voľba pre leto

BB krém a CC krém – ľahká a osviežujúca voľba pre leto

Nedávno sme viaceré v našej fb skupine Beauty room inšpirácie a diskusie v komentároch spomenuli, že viac ako make up, sa nám v lete pozdáva BB krém alebo CC krém.

Viem, viem…..profesionálky určite nebudú súhlasiť, pretože s BB a CC sa nedá čarovať ako s make upom, a tiež ich krycia schopnosť je limitovaná….. a tiež s BB či CC líčenie nikdy nebude ako Pro líčenie!

Ale vadí nám to v lete? Myslím, že nie. Teda mne určite nie. Veď sme opálené, rozosmiate, tešíme sa zo slniečka, a chceme využiť každú voľnú chvíľku. Nechceme strácať drahocenný slniečkový čas s nanášaním perfektného make upu.
Jednoducho, BB a CC krémy sú ideálnou voľbou na leto, pretože sú ľahké, všestranné, poskytujú prirodzený vzhľad, a niektoré z nich ponúkajú aj ochranu pred slnkom. (Nie dokonalú, ale aspoň akú takú….)

BB a CC krémy spájajú viaceré funkcie do jednej. Zatiaľ čo make up sa zameriava hlavne na krytie nedokonalosti, zjednotenia tónu pleti a vytváranie línií, BB a CC poskytujú pleti okrem jemného krytia aj iné benefity. Napríklad

  • Hydratáciu – často obsahujú kyselinu hyalurónovú, ceramidy, glycerín, aloe vera,
    antioxidanty, vitamín E…
  • Rozjasnenie pleti – vitamín C, kyselina glykolová, kyslelina mliečna, kyselina azelaiová, arbutin…
  • Pomáhajú bojovať proti tmavým škvrnám – už spomínané niacinamidy a vitamín C, arbutin,  kyselina kójová…

Je BB krém iný ako CC krém? V čom je rozdiel?

Poslaním BB krému je ľahké krytie nedokonalostí a rozjasnenie pleti. A pretože spravidla obsahuje hydratačné ingrediencie, obľubujú ho najmä dámy so suchou a senzitívnou pleťou. Dámy s mastnou pleťou môžu BB, samozrejme, používať tiež, ale pravdepodobne ho budú musieť spárovať so zmatňujúcim produktom, ktorý pomôže BB krém zabsorbovať.

CC krém je zameraný najmä na korekciu tónu a farby pleti. Čiže pre dámy, ktoré bojujú s hyperpigmentáciou, fliačkami, či začervenaniami, je CC krém správna voľba.

CC krém poskytne pleti viac krytia ako BB krém (ale menej ako makeup), a pomôže pleti s vyrovnaním tónu a zjednotením farby.
CC, tak ako BB, často obsahuje skvelé ingrediencie ako peptidy, ceramidy, antioxidanty…… a SPF. Ten obsah SPF ale neznamená, že môžete “normálne” SPF vynechať!

CC krém rady používajú dámy s mastnejšou alebo zmiešanou pleťou, ale aj dámy v zrelšom veku (hlavne kvôli schopnosti CC krému zjednotiť farby pleti).

Hlavný rozdiel medzi BB a CC je teda v textúre a v intenzite krytia, s tým, že CC krém nedokonalosti zakryje lepšie.

A čo tónovacie krémy?

Vysvetlím vám to takto. BB a CC krémy si (zjednodušene) predstavte ako ľahký make up, do ktorého výrobcovia pridali ingrediencie s vlastnosťami, ktoré robia krém (moisturizér) krémom, a naopak tónovací krém je krém, do ktorého výrobcovia pridali trochu ingrediencií, ktoré majú schopnosť vyrovnať tón pleti a jemne zakryť jej nedokonalosti.

Ako ste na tom vy, milé dievčatá? Používate BB, CC alebo tónovací krém? Alebo máte najradšej úplnú prirodzenosť a na make up ani nepomyslíte?

BeautyRoom inšpirácie a diskusiespot_img

BEAUTYROOM

BEAUTYROOM