Miriam Ritchie – BeautyRoom

žena stojaca pred jesenne zafarbenými listami tahavej rastliny
Miriam Ritchie – BeautyRoom

Volám sa Miriam Ritchie a moja vášeň je kozmetika a starostlivosť o pleť. Hoci som absolventkou ekonomickej fakulty, skutočné naplnenie som našla v oblasti kozmetiky a výživy. Štúdiom výživy na City University som viac porozumela prepojeniu medzi kvalitnou stravou a stavom pleti a celkovým zdravím.

Oveľa viac, ako výživa, mi však učarovala kozmetika a tak som pred viac ako piatimi rokmi našla cestu k jej spoznávaniu. Začala som sa intenzívne zaujímať o ingrediencie a účinky kozmetických produktov. Uvedomila som si, že naozaj každá pleť je jedinečná a začala som sa učiť, čo ktorá pleť potrebuje a prečo. Postupne som sa naučila rozlišovať medzi marketingovými sľubmi, realitou a kvalitou.

Počas objavovania toho, ako kozmetika v skutočnosti funguje, som sa on line zoznámila s odborníkmi, serióznymi predajcami s vášňou pre starostlivosť o pleť, ale často som narazila aj na množstvo nesprávnych tvrdení a mýtov. Bola som sklamaná, koľko článkov a senzácií na internete sú len tvrdenia vytrhnuté z kontextu serióznych štúdií, prispôsobené len na podporu predaja. Uvedomila som si, že toto môže viesť až k poškodeniu pleti.

Z tohto sklamania a zdravého hnevu vznikli moje prvé články o kozmetike. V článkoch som sa snažila ženám priblížiť zrozumiteľným jazykom, ako kozmetika funguje a prečo. Postupne som začala písať aj o tom, ako pomôcť zdraviu pleti zvnútra a prečo je dôležité myslieť na to, čo jeme. Pridávala som články o ingredienciách, o dekoratívnej kozmetike a vyspovedala som aj niekoľko odborníkov, z čoho vznikli zaujímavé rozhovory.

Všetko, čo som sa naučila a stále sa učím, mi dáva možnosť pomáhať iným ženám pri výbere kozmetiky a starostlivosti o pleť. V mojej Facebookovej skupine BeautyRoom inšpirácie a diskusie som v priamom kontakte so ženami a často im pomáham riešiť konkrétne problémy s pleťou. Poskytujem diagnostiku pleti, ponúkam online konzultácie a poradenstvo, organizujem online kurzy v oblasti starostlivosti o pleť a anti-agingu.

Verím, že krása vychádza zvnútra a že je úzko prepojená so zdravým životným štýlom a výživou. Som presvedčená, že spoznať svoju pleť, pochopiť svoje prostredie a životný štýl sú základom pre správny výber kozmetiky. Som tu, aby som vám pomohla nájsť cestu k sebavedomiu, spokojnosti so samou sebou a k zdravej a krásnej pleti. Rada vám na tejto ceste pomôžem.

Mirka@BeautyRoom.sk