Niečo o mne

Volám sa Miriam Ritchie a mojou vášňou je kozmetika a písanie článkov o kozmetike, ktoré uverejňujem na mojej webovej stránke www.beautyroom.sk 

Hoci som absolventkou ekonomickej fakulty musím sa priznať, že čísla a ekonomické zákony ma vôbec nefascinujú. Oveľa viac ma nadchla kozmetika a zdravá výživa, preto som pred časom na City University študovala výživu – nutrition.

Výživa je fascinujúca, no mne najviac učarovali tajomstvá kozmetiky, spoznávanie súvislostí v starostlivosti o pleť, a samozrejme, ako skoro každej žene, dekoratívna kozmetika. 

Keď sa môj život počas pandemickej doby trochu spomalil a moja rutina dostala nový rozmer, konečne som si našla čas na hľadanie a čítanie rôznych článkov a informácií o kozmetike, o kráse, o zdraví. Vždy, keď ma niečo zaujalo, tak som si spravila do zošita stručnú poznámku. To aby som mala moje nové poznatky poruke. Vedela som, že si všetko nezapamätám. Postupne som však začala mať v zápiskoch chaos, tak som poznatky prepísala do ucelených statí, z ktorých sa postupne stali články a…… objavila som nový koníček a relax. 

Naďalej pravidelne a so záujmom sledujem nové odborné informácie a nové trendy v beauty priemysle. Veľký dôraz kladiem na zloženie účinných látok v kozmetike, a moje poznatky a vedomosti chcem pomocou článkov posúvať ďalej. 

Želám si, aby si ženy bez problémov vedeli vybrať presne to, čo potrebujú a aby používali bezpečnú kozmetiku. 

Verím, že krása vychádza v prvom rade z vnútra, že je prepojená so zdravím a životosprávou. Verím na pozitívne myslenie, na zdravé sebavedomie na spokojnosť so samou sebou. A verím, že krása je úplne najviac spojená so sebapoznaním a láskou k sebe samej.  

Na mojej webovej stránke nájdete množstvo kvalitných článkov o starostlivosti o pleť, o ingredienciách, tipy a rady ako sa v kozmetike zorientovať, čo si vybrať a kedy výber radšej zvážiť. 

Zaujímavé čítanie a rady si nájdu aj dámy, ktoré sa líčia či už denne alebo len výnimočne. 

Pridávam aj niekoľko receptov na DIY kozmetiku s charakteristikou, ingrediencií, ktoré sú spomenuté v receptoch.    

 

Nech sa Vám v beauty room páči. 

  • Mirka@BeautyRoom.sk