štvrtok, 18 apríla, 2024

Bezchybný pohľad aj v horúčave, alebo ako ostane mascara na mieste (na riasach).

Konečne je teplo! Čo teplo, horúco!!! Ale keď je teplo, častejšie sa nám môže stať nemilá “nehoda” a my ani nevieme, ako a kedy nám mascara vytvorí na viečkach nepekné čierne machule, ktoré pokazia iným pohľad na nás. (A nám zase náladu, keď na toto malé faux pax prídeme.)

Je jedno, či máte riasy dlhé alebo kratšie, je jedno, či vaša pleť je mastnejšia alebo suchá.
V lete, keď je horúco, mascara sa môže pri troche nepozornosti otlačiť na viečka komukoľvek.

Našťastie, tieto nenáročné triky pomôžu.

Translucentný púder je váš kamarát

Mám rada translucentný púder a celkom často ho používam. Teda na moje pomery celkom často.

Translucentný púder je bezfarebný, alebo presnejšie povedané priehľadný, na pleti takmer neviditeľný púder. Jeho výhoda je, že nepridáva pokožke žiadne odtiene, ani farbu. A teraz to hlavné, prečo spomínam púder, keď píšem o maskare. Translucentný púder je navrhnutý tak, aby absorboval prebytočný ľudský maz, aby zabezpečil matné pokrytie, a aby vytvoril hladší a rovnomernejší povrch.

Keď púder zabsorbuje prebytočný “olej”, je oveľa menšia šanca, že sa farba z riasenky otlačí na viečka. Myslite na to najmä v horúcich dňoch a naneste si tenkú vrstvu púdru na horné a dolné viečka očí. Na tento účel sa bude najlepšie hodiť veľmi jemný sypký translucentný púder, ale samozrejme, poslúži aj transparentný.

Vodeodolná mascara, primer na riasy a voderezistentná mascara

Dobrá, vodeodolná riasenka je naozaj výborným riešením, ako udržať farbu po celý čas na riasach, a nie na viečkach. Vodeodolná mascara však nie je to pravé pre každú ženu. Hlavne dámy s jemnejšími a slabšími riasami by mali zvážiť, či takú mascaru použijú alebo nie, pretože odlíčiť vodeodolnú mascaru býva často trochu zložitejšie, a práve pri odličovaní sa riasy môžu poškodiť. Riešením môže byť použitie comba mascary a primeru na riasy. Vtedy sa riasy odličujú o niečo ľahšie. Ale stále myslite na to, že vodeodolná mascara, či už s primerom alebo bez, ide ruka v ruke s ozaj kvalitným odličovacím prípravkom na oči.

Alebo trochu popátrajte na internete a zadovážte si vodevzdornú (označuje sa water resistant) mascaru. Je k riasam šetrnejšia a vydrží takmer toľko ako waterproof – vodeodolná riasenka.

Pomôže aj primer, ktorý sa používa pod očné tiene

Primer pod očné tiene okrem vytvorenia hladkého povrchu tiež kontroluje a neutralizuje mastnotu pokožky na viečkach. Hladký a suchý povrch pokožky minimalizuje riziko odtlačenia farby.

Použitie primeru pod očné tiene je účinným spôsobom, ako predísť otlačeniu mascary na viečka, vyberte si ten s matným efektom.

Vedeli ste o týchto tipoch a už dávno ich používate? Alebo vás niečo prekvapilo a povedali ste si “jeeeej, aké jednoduché…..

Či sa už líčite alebo nie, užívajte si tieto horúce dni spokojne a bez starostí. 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

BeautyRoom inšpirácie a diskusiespot_img

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Populárne

DEKORATÍVNA KOZMETIKA A LÍČENIE