Sunday, June 23, 2024

Vyzerajte skvelo aj na hudobnom festivale

Alebo, čo si pribaliť do kozmetickej taštičky na hudobný festival,
a čo radšej nechať doma

Nie je veľkým tajomstvom, že mám rada muziku. Hlavne tú rockovú. Mám naozaj veľmi rada koncerty a ešte radšej festivaly, aj keď je pravda, že na takom poriadne veľkom, trojdňovom som ešte nebola.

V sobotu som natrafila na kamarátove fb príspevky z hudobného festivalu vo Francúzsku a pocítila som, že sezóna je už po dlhej prestávke, v plnom prúde.
Keď som si prezerala fotky, uvedomila som si, že festival je perfektné miesto, kde sa dá vyjadriť vlastná individualita, kde pomocou vizáže môžeme o sebe niečo povedať. No a samozrejme popri tom, potrebujeme byť upravené, atraktívne, niektoré z nás aj originálne, ale hlavne, želáme si byť (alebo aspoň vyzerať) po celý čas sviežo.

šryri dievčatá v žltom nafestivale
Rewind 80s festival , Henley, England

Ale povedzme si úprimne, vyzerať na festivale sviežo a upravene po celý čas je malá výzva, a chce to poznať zopár trikov.

Pre mňa najdôležitejšia vec (okrem muziky a priateľov samozrejme) na festivale je počasie. To sa buď vydarí a všetko je v poriadku, alebo počasie nie je práve najlepšie, alebo sa mení každú chvíľu. Takže je dobré už dopredu rátať s každou možnosťou a mať v zálohe, čo sa týka účesu a oblečnia, plán B.

Ďalšia vec, na ktorú je dobré myslieť je, že na festivaloch je k dispozícii limitovaný počet zrkadiel a aj s dobrým svetlom to nie je ideálne. Prenosné wécka nimi zvyčajne vybavené nie sú.
Na festivaloch sa teda oplatí minimalizmus.

Akú kozmetiku si pribaliť na festival, ak trvá 2-3 dni – základná výbava

 • Najdôležitejší zo všetkého je podľa mňa dobrý, najlepšie ľahko rozotierateľný krém na opaľovanie. (O krémoch na opaľovanie a prečo sú dôležité som písala v článku Všetko čo potrebujete vedieť o ochrane pred slniečkom).
  Jasné, že opaľovací krém si nanesiete už pred odchodom z domu, a nie na festivale.
  (ale na festivale neostanete len 2-3 hodiny a určite si krém nanesiete ešte jeden-dva krát, skôr ako by
  ste sa mohli spáliť)
 • Pribaľte si kvalitnú, vode-resistentnú (water-resistent) mascaru s osvedčeným aplikátorom podľa typu vašich rias. Mascara oči rozjasní, prehĺbi pohľad a s jej pomocou dosiahnete s minimálnou námahou taký look, aký si predstavujete. Buď si nanesiete len jednu-dve vrstvy a budete romantická, alebo naopak pôjdete za tvrďasku s ťažkými neprehliadnuteľnými riasami. (Ak chcete vedieť viac, kliknite na Mascara/ človeka spoznáš po reči, riasenku podľa kefky”).
 •  Určite nezabudnite na concealer alebo korektor. Vždy sa oplatí mať pri sebe niečo, čím si šikovne zamaskujete nedokonalosti. Na kamufáž postačí aj malé zrkadielko alebo mobil s flip kamerou.
 • Možno sa ešte zíde aj gél na obočie, ktorý bude držať tvar obočia po celý čas.
 • Určite sa zíde aj kvetová voda, ktorú si ešte doma prelejete do malej fľaštičky s rozprašovačom. Verte mi, kvetová voda pleť rozhodne osvieži a dodá jej tak veľmi potrebnú vlhkosť. (Podrobnosti v článku Prečo si hydroláty zaslúžia našu pozornosť)
 •  No a na koniec nezabudnite na kvalitný balzam na pery, najlepšie so SPF. Ten si viete
  naniesť kedykoľvek aj bez zrkadla.
 • Ak patríte k ženám (tak ako ja), ktoré nedajú dopustiť na rúž, tak samozrejme vezmete aj ten. Ja si zvyknem zobrať vždy taký, ktorý už pomaly dosluhuje. Ak sa rúžu niečo stane, nie je mi to tak veľmi ľúto a aj kozmetická tašticka bude spokojnešia, že sa jej, čo sa týka miesta, uľaví.

Počítajte aj s tým, že sa večer alebo ráno budete chcieť odlíčiť. Normálne mám veľké výhrady k vlhčeným obrúskom a nepoužívam ich. Sú plné konzervantov a stabilizátorov a parfémových položiek. Ale na festivale, kde nie je veľa možností, poslúžia. V každom prípade však bude lepšie, ak zabudnete na detské vlhčené obrúsky. Rozumnejšie je, poobzerať sa po kvalitných vlhčených obrúskoch na odličovanie určených, bez zbytočných minerálnych olejov a parfémových ingrediencií. Alebo si už doma na odlíčenie pripravte nastrihaný, navlhčený perlan s niekoľkými kvapkami panenského oleja, a na festival si ho prineste v mini plastovej alebo plechovej krabičke.

Rozšírená výbava, s čím treba rátať, alebo čo radšej nechajte doma

Make up, ten sa môže v teple alebo na slnku znehodnotiť, či už bude v aute alebo v kabelke. A v neposlednom rade, ako som už spomenula, bez väčšieho zrkadla je naniesť si bezchybný a prirodzene pôsobiaci make up komplikovanejšie.
Očné tiene – môžu spadnúť a rozpadnúť sa, ceruzka na oči, tá sa môže roztopiť, spadnúť a
polámať sa.
Lícenku a púdre môže postihnúť taký istý osud ako očné tiene.

Čo môžete pridať

Aj bez dokonalého make upu môžete vyzerať super, originálne a nezabudnuteľne. Pozornosť
okolia možete skúste upriamiť na zaujímavú čelenku. Možno takú s kvetmi alebo aj heavy-metal motívmi.
Môžete si na hlave oroginálne uviazať šatku, so zaujímavým motívom, alebo farbami.
Zápästia a ruky môže zdobiť mix rôznych náramkov, môžete mať na sebe glitre, nalepené dočasné tetovačky.
Doprajte si účes a vlasové doplnky, ktoré bežne nenosíte. Jednoducho, na vizáži sa môžete poriadne vyblázniť a kreatívne vyjadriť vašu osobnosť.

Neviem či chodievate na koncerty a festivaly, ale ak áno, napíšte mi, som celkom zvedavá, bez čoho sa na festivaloch nezaobídete vy.

BeautyRoom inšpirácie a diskusiespot_img

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Populárne

DEKORATÍVNA KOZMETIKA A LÍČENIE