Thursday, June 20, 2024

Lesk na zväčšenie pier, naozaj to funguje?

Plné pery sú in. A dámy, ktoré upredňostňujú neinvazívnejšie prístupy k pleti, sa možno pohrávajú s myšlienkou, či má zmysel zaobstarať si kvalitný lesk, či rúž, ktorý sa postará o plnosť pier. Bude lesk na zväčšenie pier fungovať, alebo všetko je len marketing? 

Plnšie pery sú na zozname želaní mnohých žien. A aby som bola úprimná, teraz už aj na mojom. (S elegantnou mierou, samozrejme!) Pamätám sa, ako veľmi ma zaujala Anna Hathaway vo filme Diabol nosí Pradu. Krásna žena s iskrou v očiach a s plnými perami. Chcela by som mať také. Alebo aspoň také, aké má Liv Tyler (tú som si všimla vo filme Armagedon).

V podstate, v čase slávy týchto filmov, som na plnšie pery veľmi rýchlo zabudla. Mojim menej výrazným perám som nevenovala pozornosť, lebo v podstate sa s tým ani nič nedalo robiť. Jednoducho som neriešila, že niektoré ženy do vienka dostali príťažlivé (a zvodné) pery, a ja nie. (Napríklad Soňa Mullerová 😉, alebo Sarah Arató, herečka, ktorá hrá doktorku Šarlotu v seriály Dunaj)

Ak patríte, tak ako ja, do skupiny žien, ktoré (zatiaľ – nikdy, nehovor nikdy) nemajú v pláne dať si vyplniť a zväčšiť pery odborne, pomocou vpichov kyseliny hyalurónovej, tak sa musíte spoľahnúť na kontúrovaciu ceruzku na pery (na čo budete potrebovať trošku času a dobrú kontúrku a techniku), alebo na lesky (rúže) na zväčšenie objemu pier.

Kvalitné lesky na zväčšenie pier (označujú sa ako plump gloss alebo lip plumper) nepatria medzi tie najlacnejšie, tak otázka, či naozaj fungujú, nie je od veci.

Aby som odpovedala na otázku, ktorú som dala aj do nadpisu, tak podľa recenzií, ktorým verím, krátka a stručná odpoveď je ÁNO, tie nové fungujú! Samozrejme, v rámci realistických očakávaní.

Ako lesk na zväčšenie pier funguje?

V minulosti lesky a rúže na zväčšenie pier pracovali na princípe “nafúknutia” pier pomocou ingrediencií, ktoré rozširovali cievy (vazodilatačné ingrediencie). Zvyčajne obsahovali hlavne pepermint, škoricu, zázvor, mentol, ale aj kapsaicín, a niektoré dokonca aj včelí jed. Tieto ingrediencie pomáhali zvyšovať prúdenie krvi, výsledkom čoho bolo dočasné, nazvime to mierne opuchnutie pier.

Aj keď to znie jednoducho a má to logiku, zväčšenie pier týmto spôsobom nebolo až také super. Koža na perách je totiž nesmierne tenká a citlivá, a silnejšia koncentrácia ingrediencií, ktoré som spomenula, malo niekedy za následok pálenie, brnenie, citlivé začervenanie.Toto naozaj nebolo ideálne pre každého. Niektorým ženám ingrediencie prekážali, iné si vedľajší efekt ani nevšimli.

Dnešné lesky na zväčšenie objemu pier obsahujú menej dráždivých ingrediencií, a napriek tomu efekt “zväčšených” pier je oveľa lepší, prirodzenejší a dlhodobejší. Až niekoľko hodín.

Moderné plump lesky obsahujú

  • Kyselinu Hyalurónovú – zvláčňujúcu a hydratujúcu ingredienciu, ktorá priťahuje vlhko-vodu, ktorú na seba naviaže a to až v pomere 1000 násobku k vlastnej hmotnosti. A keďže kyselina hyalurónová je prirodzená aj našej pokožke, kde “sedí” medzi bunkovými stenami ako prirodzený “vypĺňač”, tak pomoc zvonku sa jej len zíde.
  • Peptidy – tie podporujú produkciu kolagénu, urýchľujú rast nových buniek, (zväčšenie pier sa dostaví neskôr, po niekoľkých opakovaniach, niekedy až týždňoch, no účinok bude dlhodobejší.)
  • Glycerín – ďalšia hydratujúca ingrediencia.
  • Botanické oleje a maslá – tie sú tam na to, aby pomáhali udržať pery vo výbornej kondícii.
  • SPF – zvyčajne SPF 15, ktoré chránia pery pred poškodením slnkom.

Niektoré moderné lesky na zväčšenie pier využívajú kombináciu práve spomenutých ingrediencií, a ingrediencií na zväčšenie pier zo “starej” školy. Je to na pocite každej ženy, pre ktorý produkt sa rozhodne.

Oplatí sa investovať do produktov na zväčšenie pier?

Ja si myslím, že to stojí za to, aspoň to vyskúšať. Aj keď výsledok určite nebude dramatický, a ani sa nepriblíži k výsledku chirurgického vyplnenia pier, no na pár hodín sa pekný efekt dostaví. Zvlášť, keď sa rozhodnete pre zdĺhavejšiu peptidovú cestu. Peptidy spolu s kyselinou hyalurónovou totiž okrem dočasného efektu plnších pier dokážu po čase lepšie zadefinovať ich kontúry, a hlavne, čo sa mne páči, tak tým, že ingrediencie spôsobia mierne nabobtnanie pier, pokožka v ich okolí sa málinko natiahne a výsledkom sú menej nápadné vrásky v okolí pier.

Máte skúsenosti s leskom alebo rúžom na zväčšenie pier?

BeautyRoom inšpirácie a diskusiespot_img

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Populárne

DEKORATÍVNA KOZMETIKA A LÍČENIE