piatok, 19 apríla, 2024

Textilná pleťová maska – nechajte pleť omladnúť

Ako som zmenila názor na pleťové masky a prečo mi vyhovuje práve textilná pleťová maska.

Dost dlho som bola, čo sa týka pleťových masiek, lajdák. Skoro úplne som ich ignorovala. Nemala som rada, keď mi niečo po domácky vyrobené stekalo po tvári, nemala som rada, ani keď mi masky tuhli na tvári a nemala som rada ani tie masky, ktoré na tvári zaschnú, vytvoria akýsi film a ten potom treba kúsok po kúsku odlupovať. Chvíľu som dala šancu betonitovým maskám, no pri nich mi začala prekážať ich príprava a aj pracné zmývanie.

S textilnými (vliselinovými) pleťovými maskami je to však iné. Textilné masky sú na manipuláciu maximálne pohodlné a sú nesmierne účinné. Sú úžasné. Stačí približne 15 minúť a pleť je o poznanie vylepšená.

Ako použiť textilné masky, a prečo ich tak vychvaľujem

Vychvaľujem ich preto, lebo mám s nimi výborné skúsenosti. Vás ale určite viac ako moje pocity budú zaujímať fakty. Poďme na to!

  • Aby ste z masky “vyžmýkali” čo najviac a dokonale ju využili, vždy si pred jej nanesením pleť poctivo vyčistite, aby všetky póry a bunky mohli pohodlne do seba “vcucnúť” všetky ingrediencie, ktorými je maska napustená.
  • Urobíte dobre, ak pleti po vyčistení doprajete toner alebo hydrolát. Toner a hydrolát vyrovná pH, prostredie pleti sa stane neutrálne, a pokožka takto bude pripravená na maximálne využitie veľkej porcie nutrientov z masky.
  • Tá tekutina, ktorou je maska napustená, a ktorá niekedy po otvorení z balenia kvapká alebo ostáva vo vnútri sáčku, je sérum. Využite aj toto do masky nevsiaknuté sérum a natrite si ním napríklad dekolt.
  • Textilné masky sú rôzne a obsahujú nesmierne množstvo kombinácií aktívnych látok, vitamínov a antioxidantov. Pri výbere porozmýšľajte, čím chcete pleť rozmaznávať. Ak momentálne neviete, ktorú si vybrať, stavte na tie hydratačné. Hydratovaná pleť rovná sa žiarivá, svieža pleť.
  • Masku si na pleť popritláčajte prstami aby takto dokonale priľnula k pokožke, vyrovnajte prípadné vzduchové bubliny. Aj takouto maličkosťou pomôžete k maximálnemu využitiu masky.
  • Masku majte na pleti zhruba 15 minút (alebo podľa doporučenia výrobcu). Čo si má pleť z masky zobrať, to si zoberie. Textilná maska sa z pleti sa odstraňuje, kým je ešte vlhká.
  • Pleť následne NEUMÝVAJTE, ale namiesto toho radšej sérum, ktoré sa do pokožky nestihlo vpiť, ešte po pleti poroztierajte prstami.
  • Aj keď ste pomocou masky zásobili pleť množstvom fantastických účinných látok, nezabudnite na záver ešte použiť moisturizér, ktorý na povrchu pokožky vytvorí bariéru, ktorá celkom slušne zabráni úniku vzácnych látok.

Vždy je vhodný čas na pleťovú masku, ale keby existoval najvhodnejší čas, tak by to bolo práve teraz na konci jesene a v zime. Myslite na chlad, mráz a studený vietor, na to, ako sa pleť musí vyrovnať s prudkými zmenami teplôt, keď z vonku prichádzame do teplých miestností. Myslite na to, že práve masky pleť ochránia a pomôžu jej s regeneráciou a hydratáciou.

(P.S. viem, že viete, ale pre istotu… masky o ktorých píšem, najčastejšie nájdete pod názvom sheet mask)

Ak máte bližšie k vlastnoručne vyrobeným prírodným maskám, ktoré zaručene neobsahujú žiadne konzervanty, ktoré so zárukou pleť vyživia a zároveň z pleti odstránia toxíny, vyskúšajte betonitové masky, o ktorých si môžete prečítať tu.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

BeautyRoom inšpirácie a diskusiespot_img

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Populárne

DEKORATÍVNA KOZMETIKA A LÍČENIE