štvrtok, 25 apríla, 2024

9 zlatých pravidiel pre čistenie pleti, alebo ako čistiť pleť

Zdravá a žiarivá pleť nemusí byť len snom. Zdravá a žiarivá pleť sa stane skutočnosťou, keď čistenie pleti začneme brať naozaj vážne a  čistiť pleť si budeme poctivo a správne. A ešte viac sa pokožke na tvári zavďačíme, ak si čistenie pleti obľúbime a spravíme si z toho taký malý rituál. Vtedy sa do čistenia pleti zapoja aj naše zmysly a účinok sa znásobí. Pocit čistej pleti je skvelý. Je takým milým bonusom k všetkým benefitom, ktoré čistá pleť poskytuje. Som si istá, že si ten pocit čistej pleti zamilujete na prvý šup.

1. Vyberajte si produkty určené pre váš typ pleti

Čistite si pleť správne, s kozmetikou, ktorá vyhovuje vašej pleti. Vedeli ste, že čistenie pleti je najviac podceňovaný krok v kozmetickej rutine. A vedeli ste, že do produktov na čistenie pleti sú ženy ochotné investovať najmenej?

2. Na čistenie pleti si spravte čas ráno aj večer

Pleť si čistite ráno a večer. Ráno, ak vám to pleť dovoľuje, si môžete vystačiť len s konjac špongiou a vodou, ale večer si čistite pleť 100 percentne – dvojfázovo. V prvej fáze použite cleanser na olejovej (alebo penovej) báze, ktorý odstráni z tváre mastnotu, makeup a iné nečistoty, ktoré dokáže odstrániť olej. V druhej fáze použite cleanser na báze vody alebo gélu alebo jemnej emulzie. V tejto fáze odstraňujete zvyšky, ktoré ostali na pleti po prvom čistení, odumreté bunky a nečistoty, ktoré odstraňuje voda.

3. S cleanserom nešetrite, ale ani to s ním nepreháňajte

Na čistenie pleti použite primerané množstvo produktu. Ak ho použijete primálo, pleť si dôkladne nevyčistíte, ak priveľa, tak pleť zbytočne zaťažíte. Prsty by sa mali po tvári pohodlne kĺzať, nie šmýkať. Pri čistení pleti využite čas a spravte si zároveň mini masáž.

4. Venujte pozornosť aj teplote vody

Ak používate na čistenie pleti aj vodu, tak tá by mala byť vlažná. Studená voda čistí pleť menej efektívne a horúca voda môže pleť podráždiť a zbytočne vysušiť.

5. A čo micerálna voda? Oplachovať alebo neoplachovať?

Ak používate na čistenie pleti aj micelárnu vodu, väčšina expertov ju doporučuje na záver opláchnuť vodou, alebo hydrolátom. V súčasnosti však trh ponúka aj micelárne vody, na  výrobu ktorých výrobca použil šetrné neagresívne povrchovo aktívne látky a priamo na obale uvádza, že tieto si nevyžadujú následný oplach. Ak vás zaujíma ako je to s micelárnou vodou, či skutočne sa nemusia oplachovať alebo radšej áno, a na akom princípe fungujú kliknite tu.

6. Chráňte si mikrobiom pokožky.

Nesnažte sa mať super čistú pleť. Agresívne čistenie naruší kyslý ochranný plášť pokožky, ktorý spolu so zdravými baktériami tvorí mikrobiom pleti, ktorý pleť chráni pred patogénmi,  mikrooragnizmami a nešetrným vplyvom prostredia.

7. Ako čistiť pleť, ktorá je senzitívna

Je vaša pleť senzitívna? Hľadajte cleanser s vyrovnaným pH a bez parfumácie! Senzitívnej pleti budú vyhovovať hydratačné cleansery cleansery s ceramidami, kyselinou hyalurónovou a napríklad aj s vitamínom E, alebo s výžažkami zeleného čaju či uhorky.

8. Suchá a dehyrovaná pleť

Je vaša pleť skôr suchá a dehydrovaná? Zamerajte sa na čistiace balzamy, oleje alebo olejobalzamy alebo cleansery s obsahom hydratačných ingrediencií

9. Čistenie pleti, ktorá je mastná

Je vaša pleť skôr mastná? Vyberte si cleanser v gélovej forme, alebo šetrnej penovej forme, alebo olejobalzam bez akejkoľvek parfumácie a bez alkoholu.

Čistíte si pleť už dávno podľa týchto pravidiel, alebo ste sa dozvedeli niečo nové?

Ak máte k čisteniu pleti ešte nejaké otázky, napíšte mi komentár, veľmi rada vám odpoviem, pokojne aj podrobnejšie

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

BeautyRoom inšpirácie a diskusiespot_img

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Populárne

DEKORATÍVNA KOZMETIKA A LÍČENIE