Sunday, June 23, 2024

Prečo niektorá hubka na make up stojí viac, a prečo niektorá menej

Rozmýšlate nad tým, či hubka na make up, vlastne na zapracovanie make upu, vám spraví lepšiu službu, ako štetec alebo prsty? Rozmýšľate, či do nejakej investovať? Ťažko poradiť, každej žene vyhovuje niečo iné. Mne vyhovuje hubka, no napriek tomu som nikdy nepátrala po tom, či je medzi nimi rozdiel a aký. Až doteraz, kým…..

Predvčerom, keď som sa vracala z nákupu, na parkovisku som si všimla, že mám defekt. Ja teda koleso nafúkať (tobôž nie vymeniť!!!) neviem a ani netuším, či mám v aute potrebné nástroje. Tak som volala kamarátovi, či mi môže prísť koleso dofúkať, aby som mohla zájsť aspoň do servisu. Mohol. Ale musela som na ňho trošku počkať.

Môžete si predstaviť, že najprv som mala nervy. Predvianočný čas, doma na mňa čakala práca plus varenie… V podstate som mala na všetko vypočítaný čas a zrazu, škrt cez rozpočet!
Ale potom som si uvedomila, že budem mať chvíľu pre seba, a že sa môžem ísť poflákať do oddelenia s kozmetikou. Užila som si to.

Dávno som sa len tak bezcieľne neprechádzala medzi regálmi s kozmetikou, a keďže som po ničom konkrétnom nešla, všímala som si kozmetiku, produkty a ceny. Zaujali ma ceny kozmetických hubiek. Pohybovali sa v cenách od £3 do £22. (žijem v Anglicku, preto tie libry).

Pomyslela som si, prečo niektoré stoja až 22 libier? Veď je to len špongia, ktorá sa dokonca musí po relatívne krátkom čase vymeniť. Trošku som gúglila a toto som sa dozvedela.

  • Dozvedela som sa, že hubky na make up nie sú len také úplne obyčajné špongie.
    Skoro všetky sú latex free, čo hubky v minoulosti neboli.
  • Ak ich budeme používať vlhké, ušetríme na samotnom make upe, pretože hubky majú schopnosť nasať do seba vodu a nepustiť tam nič iné. Čiže make up bude len na povrchu samotnej hubky, presne toľko, koľko potrebujeme. A tu je prvý rozdiel v kvalite a cene hubiek. Ide o to, koľko make upu do seba “pustia”.
  • Ďalší rozdiel je v textúre materiálu. Tie drahšie sú (mali by byť!) menej husté, čiže sú mäkšie a podajnejšie a oveľa jemnejšie k pokožke. To môže byť zaujímavá informácia pre ženy so senzitívnou pleťou.
  • Ďalší rozdiel je v pevnosti kozmetickej hubky. Zašpicatené konce jednotlivých hubiek držia svoj tvar lepšie, ako druhé. A ak zakončenie hubky drží svoj tvar, dá sa s ňou pracovať precíznejšie hlavne v okolí očí a nosa.
  • Kozmetické hubky sa používajú hlavne na nanášanie tekutého make upu, ale používajú sa aj na nanášanie púdru alebo lícenky, čo tie lacné verzie vraj zvládajú o niečo menej dôkladne.
  • Nakoniec som sa dočítala aj o rozdieloch, ktoré súvisia v s rýchlosťou nanesenia produktu. Čiže rozdiel je v tom, koľkokrát je potrebné hmotu maku upu, alebo púdru vltáčať na jednotlivé miesto na pokožke, kým bude maku up alebo púder dokonale do pleti zapracovaný.

Ja si nemyslím, že lacné verzie hubiek na make up sú zlé. Mala som, a mám ich niekoľko druhov. Moja najdrahšia bola hubka od Real Techniques a stála asi 5-6 libier. A som spokojná.

Kvalitu hubiek, podľa mňa, vedia oceniť profesionálne maku up vizážistky, ktoré si potrebujú poradiť s každým typom pleti, ktoré pracujú s rôznymi druhmi make upov a hlavne, ktoré očakávajú iné štandardy konečných výsledkov ako my, bežné spotrebiteľky.

Používate hubky na zapracovanie make upu, alebo sa radšej spoliehate na vlastné prsty?

BeautyRoom inšpirácie a diskusiespot_img

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Populárne

DEKORATÍVNA KOZMETIKA A LÍČENIE