Saturday, May 18, 2024

Máš rada sušené slivky?

Na napísanie dnešného postu ma inšpiroval článok z “Healthline Nutrition”, ktorý popisuje pozoruhodné účinky sušených sliviek na ľudské telo.
To, čo som sa dozvedela, že čo všetko sušené slivky dokážu je podľa mňa zaujímavé a celkom užitočné, preto to aspoň v skratke s vami pozdieľam.

Podľa viacerých odborníkov, ktorí publikovali v Healthline Nutrition, pravidelná konzumácia sušených sliviek je dôležitou súčasťou prevencie pred osteoporózou.

  • Ak vám teda záleží na dobrom stave kostí, pridajte si do jedálnička sušené slivky, pretože živiny, ktoré obsahujú, sú spájané práve s dobrým stavom kostí.

A to je dôležitá informácia hlavne pre ženy po 40tke. Určite viete, že ženy majú väčšiu pravdepodobnosť, že sa stretnú s (ľudovo povedané) rednutím kostí – osteoporózou.

  • Prečo práve sušené slivky? Osteoporóza je spájaná so zápalovými procesmi v tele, ktoré sú príčinou zmeny hustoty kostí. Zistilo sa, že sušené slivky majú protizápalový efekt na bunky, ktoré sú zodpovedné za dobrý stav kostí. Naviac slivky obsahujú vitamín D a vápnik, ktoré majú takisto slušný vplyv na zdravie kostí.

Toľko o sušených slivkách z Healthline,  ja pridám ešte niekoľko informácií naviac. Budú zamerané na krásnu pleť – ako ináč 🙂

Takže aj vďaka pravidelnej konzumácii 3-4 sliviek

  • Pleť bude mať zdravý look, pretože antioxidanty, ktorými sú slivky bohato zásobené, pracujú aj ako efektívne rozjasňovače pleti.
  • Pleť bude v dobrej kondícii a nebude pôsobiť mdlo, pretože antioxidanty sa postarajú o voľné radikály.
  • Antioxidanty pomôžu upokojiť začervenanú pleť alebo utíšiť neželanú reakciu na senzitívnej pleti.
  • Pleť bude sviežejšia, pretože sušené slivky sú bohaté na draslík. Draslík pomáha udržiavať pleť hydratovanú plus posilňuje povrchovú bariéru pleti.
  • Pleť bude pevnejšia, elastickejšia a bude pôsobiť mladšie, pretože slivky obsahujú aj peptidy medi, ktoré stimulujú produkciu kolagénu a elastínu. Mysli na to, že platí rovnica: viac kolagénu rovná sa menej vrások a pevnejšia pleť.

Sušené slivky sú super alternatívou rýchleho snacku, ja ich mám rada aj v doma vyrobenej granole, alebo si ich nasekané primiešavam do jogurtu.
A mám ich rada aj obalené v horkej čokoláde. Volám to pôžitok bez výčitek 😋

Vidíte sušené slivky sú mimoriadne zdravé a dožičiť by sme si ich mali častejšie. (Nie iba pri zápche 🤭).

Ako ich máte najradšej vy? Pripíšete si ich do nákupného zoznamu?

BeautyRoom inšpirácie a diskusiespot_img

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Populárne

DEKORATÍVNA KOZMETIKA A LÍČENIE