štvrtok, 18 apríla, 2024

Helichrysum Italicum – Fascinujúca slamienka s pôsobivými magickými účinkami

Slamienka je pekný žltý kvietok a o jej úžasných účinkoch na pleť už viem dlhšie, ale len nedávno som si uvedomila, že jej latinský názov Helichrysum je vlastne odvodený od slova Helios, čo znamená slnko.

Vlastne ma to ani neprekvapilo, pretože kvet slamienky je tvorený súkvetím malých žltých kvietkov, ktoré naozaj vyzerajú ako malé slniečka. A keď k rastlinke priradím všetky jej (nechcem zveličovať, ale naozaj) fantastické účinky, v mysli sa mi vybaví príslovie “kam chodieva slniečko, tam nechodí lekár”.

A viete, čo znamená chrysos? Tá druhá polovica latinského slova helichrysum? Znamená to zlato. Áno vzácne zlato. Naviac, keď si slamienku spojím s jej anglickou prezývkou “immortal” – nesmrteľný, alebo “everlasting” – večný, tak je mi jasné, prečo na slamienku bylinkári, ale aj fytofarmakológovia a aromaterapeuti nedajú dopustiť.

Ale poďme sa na slamienku pozrieť z hľadiska starostlivosti o pleť.

  • Helichrysum – slamienka, je vlastne taký miláčik vo svete prírodnej starostlivosti o pleť. Jej silu a všestrannosť využíva mnoho výrobcov prírodnej, ale aj komerčnej kozmetiky, pretože taký obyčajný kvietok si vie poradiť s mnohými slabinami pleti.
  • Slamienka skrýva svoju nesmiernu silu v antioxidantoch, ktoré chránia pokožku, a v schopnosti podporovať regeneráciu a produkciu buniek. Je to taký spúšťač liečivých procesov.
  • Vďaka slamienke sa potešíte pevnejšej a hladšej pleti, pretože slamienka nielenže regeneruje, ale aj chráni. Chráni nielen bunky pred voľnými radikálmi, ale aj kolagénové a elastínové vlákna v pokožke. A to je naozaj skvelé, pretože práve zásluhou elastínu a kolagénu si pokožka zachováva plnosť, pevnosť a pružnosť. (Čiže mladosť 🙂)
  • Dámy (páni), ktoré často bojujú so zápalmi a začervenaniami bude zaujímať informácia, že slamienka obsahuje unikátne terpény a flavonoidy, ktoré podporujú liečbu, upokojenie a redukciu zápalov a podráždení.
  • Antibakteriálne a protizápalové účinky slamienky pomôžu pleti poradiť si s vyrážkami.
  • Ak budete mať dostatok trpezlivosti, s pomocou slamienky sa dočkáte aj zoslabenia viditeľnosti jazvičiek.
  • S pomocou produktov, ktoré obsahujú slamienku, vrátite pleti farbu a vitálnosť, pretože táto unikátna rastlinka (vlastne to, čo obsahuje) udržiava krvné cievky v dobrej kondícii a podporuje cirkuláciu krvi.

Účinky slamienky sú ako vidíte, mnohostranné. Ja si myslím, že je to naozaj geniálna ingrediencia nielen v skincare kozmetike.
Poradí si so zápalmi, vyrážkami, jazvičkami a pomôže aj zabojovať s časom.

Za seba to môžem len potvrdiť, pretože krém a kvetovú vodu so slamienkou sama používam.
A dokonca som si obľúbila aj typickú vôňu slamienky, ktorá sa mi zo začiatku teda vôbec nepáčila.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

BeautyRoom inšpirácie a diskusiespot_img

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Populárne

DEKORATÍVNA KOZMETIKA A LÍČENIE