piatok, 19 apríla, 2024

Ktoré chyby pri líčení pridávajú roky?

Rozmýšlala som, prečo sa vlastne líčime? Je to asi rôzne. Niektoré ženy sa líčia preto, aby ešte viac zvýraznili to, čo je na nich pekné. Niektoré naopak, aby zakamuflovali to, s čím nie sú veľmi spokojné. Niektoré aby vyjadrili vlastný štýl, niektoré aby sa odlíšili od priemeru a niektoré preto, aby bolo hneď jasné, ku ktorej komunite ľudí patria. Ale najčastejšie sa líčime preto, aby sme zvýraznili svoju tvár a urobili ju tak zaujímavejšou. A to sa podarí ak nebudeme robiť chyby pri líčení . 

Myslím, že nikto sa nelíči preto, aby vyzeral staršie. Teda, ak nerátam mladé dievčatá, ktroré sa chcú dostať na diskotéku.
A predsa si často niektoré ženy líčením nechtiac pridajú nejaký ten rôčik.

Verím, že to nie váš prípad, a tento príspevok berte tak, že chcem aby vás pobavil. A  možno nabudúce si, napríklad pri čakaní v rade pred pokladňou v obchode, budete krátit dlhú chvíľu pozorovaním make upu žien. (Tak ako to niekedy robím ja.)

Najčastejšie chyby pri líčení

 1. Najhoršie zo všetkého je, podľa mňa, neošetrená, nezdravá pleť, ktorá je neprimeraným líčením ešte viac zvýraznená. To platí pre všetky vekové kategórie, ďalej už budem písať pre ženy XX plus.
 2. Použitie nesprávneho make upu, textúry alebo odtieňa. S pribúdajúcim vekom sa pleť mení a mení aj svoje správanie počas dňa. Pokožka sa stáva tenšou a suchšou, preto sa oplatí zabudnúť na tuhé mejkapy a vymeniť ich za ľahšie tekuté alebo krémové s ľahkým krytím. (Ak naozaj potrebujete plné krytie, investujete do hodinky s vizážistkou a naučte sa s ňou nallíčiť ako pro.)
 3. Nepoužívanie primeru pod make up. Primery sú super. Vypĺňajú vrásky, ktoré sa stávajú plytšími. Primer tiež vyplní póry. Jednoducho primer vyhladí povrch pleti a make up bude mať takto menšiu šancu sa usádzať a zvýrazňovať vrásky. A bonus je, že ozaj dobrý primer (so šetrnejšími, ale aj ošetrujúcimi ingredienciami) vytvorí akoby ochrannú bariéru pred menej chcenými, alebo kompromisnými ingredienciami, ktoré obsahuje makeup.
 4. Používanie ťažších korektorov na zakrytie nedokolalostí v okolí očí a použitie nesprávnej farby korektoru na nesprávnom mieste. Úlohou korektora je zamaskovanie, a nie zvýraznenie nedokonalostí. Preto s korektorom narábajte rozvážne. Tiež buďte opatrná s výberom zelenej na prekrytie červene na tvári, alebo so žltou na prekrytie modriniek alebo modrastých podkovičiek pod očami, alebo s fialovou na prekrytie žltého nádychu pleti.
 5. Kontúrovanie a rozjasňovanie pleti bez ovládania techniky. Kontúrovanie dokáže s celkovým výzorom a pôsobením spraviť zázrak. Ale iba vtedy, ak sa spraví správne. V opačnom prípade rozjasníte to, čo by ste chceli potlačiť, alebo čo je ešte horšie, riskujete že si vytvoríte na pleti divnú farebnú mapu. Kontúrovanie, ktoré nemá nič spoločné s hrou farieb na vytvorenie dokonalej ilúzii nestojí za nič. Ak veľmi chcete kontúrovať, tak aj tu radšej zainvestujte do off line minikurzu s reálnou vizážistkou.
 6. Používanie neprimeraného množstva lícenky alebo nanesenie si lícenky na nesprávne miesto. Aj keď svoju pleť roky dokonale poznáte, oplatí sa venovať trochu času na opätovné preštudovanie vlasných kontúr. Tie sa, žiaľ, vekom a gravitáciou tiež menia.
 7. Tvrdohlavé vytváranie hrubých očných liniek ako kedysi.
 8. Priveľa farieb na očnom viečku. Mladé dievča alebo mladá štýlová žena farby na viečku znesie, ale v zrelšom veku to už vyzerá komicky.
 9. Používanie matných očných tieňov. Matné očné tiene majú tendenciu sa usádzať vo vráskach. To je ich prvý problém, a druhý je, keďže sú matné, nemajú minitrblietky, čiže neodrážajú svetlo, a tak nemajú šancu rozjasniť pohľad.
 10. Naopak, priveľa lesku na očiach a na tvári. Aj keď by som sa už preniesla cez to, že priveľa lesku na zrelej žene vyzerá čudne, určite by som si všimla, ako lesk na nesprávnom mieste zvýrazní to, čo by malo ostať nezvýraznené.
 11. Používanie príliš tmavých odtieňov rúžu. Osemdesiatky a deväťdesiatky boli fajn. Kopec dobrej muziky a tmavý rúž k nim patril, ale po určitom veku je lepšie na tmavý rúž zabudnúť.
 12. Používanie matných rúžov s púdrovým efektom. Pre matné rúže platí to isté ako pre matné očné tiene. Naviac, matné rúže spravidla pery vysúšajú.
 13. Používanie tmavej kontúrovacej ceruzky na pery. Ďalšia “vymoženosť” 80-90 rokov, ktorá sa už dúfam nevráti.
 14. Používanie napolovicu vysušenej mascary, ktorá vytvorí, pretože je už stará, na riasach žmolky, alebo používanie mascary s efektom umelých rias. (O umelých neprirodzených riasach ani písať nebudem.)
 15. Líčiť sa presne tak ako pred 10-15 timi rokmi. Čiže maľovať sa tak ako za mlada. Haló trendy aj pleť sa mení!
 16. Kopírovať dcérin štýl líčenia, čiže líčite sa tak ako vaša dcéra. (Bez komentára, ale aj toto sa stáva)
 17. Nevenovanie pozornosti obočiu. Obočie sa vekom stáva tenším a nepravidelnejším. Obočie však vytvára výraz tváre, preto sa oplatí o ňho dobre postarať. S elegantnou mierou.
 18. A na záver. S pribúdajúcim vekom sa postupne musíme skamarátiť aj s okuliarmi, preto treba mysieť na to, aby rám okuliarov bol moderný. Aj tých, ktoré používate len na čítanie.

Na čo som ešte zabudla?

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

BeautyRoom inšpirácie a diskusiespot_img

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Populárne

DEKORATÍVNA KOZMETIKA A LÍČENIE